WARSZAWA

2 dni / kilkanaście wystąpień
strefa wystawowa

11-12 Maja
ORGANIZATOR

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

https://kongresbitcoin.pl/wp-content/uploads/2018/04/photo_2018-03-26_15-13-30-320x320.jpg
Założyciel bitSecurities.io

Mariusz Sperczyński

Od ponad 24 lat angażuje się w innowacje biznesowe oparte na technologii komputerowej.

Łączy pasję do wynalazków wraz z badaniami i rozwojem w zakresie dostarczania nowych rozwiązań rynkowych. Zawsze w pasji odkrywania i testowania nowych obszarów korzystania z technologii IT w celu lepszego i bardziej efektywnego życia lub działalności biznesu.
Nieustannie w misji uruchamiania innowacyjnych, skutecznych rozwiązań opartych na najnowocześniejszej technologii:

  • greenfields, startupy;
  • połączenie, integracja i szybki rozwój młodych struktur biznesowych.

Od ponad 4 lat zaangażowany w rozwiązania oparte na blockchain, ale również zainteresowany sieciami neuronowymi i sztuczną inteligencją. Najważniejszym jego celem biznesowym jest obecnie bitSecurities.io – produkty kapitałowe, finansowe i ubezpieczeniowe oferowane przez blockchain, najlepiej zgodne z regulacjami.

bitSecurities (bSEC) jest międzynarodową inicjatywą, która promuje wolność finansową na bazie rynku kapitałowego. Jest to grupa ekspertów oraz firm, która pod wspólną marką współpracuje ze sobą, mając na celu promocję standardów jakościowych dla szeroko pojętego wolnego rynku, przy zapewnieniu wysokiego potencjału zwrotu z kapitału.

Dwa najważniejsze cele:

  • osiągnięcie swobody gospodarczej dla publicznej emisji i obrotu papierami, wartościowymi emitowanymi przez osoby fizyczne, mikrofirmy i małe projekty (w tym startupy) w obszarze tzw. luki kapitałowej,
  • tokenizacja do blockchain tradycyjnych produktów rynku finansowego, w tym również kreacja zupełnie nowych rodzajów aktywów, zapewniających zrównoważoną dystrybucję zysków, wśród użytkowników tego typu cyfrowych produktów.

W zakresie produktów rynkowych opartych na Blockchain posiada następującą ścieżkę zawodową:

XII 2017 – teraz: Wizjoner / założyciel // www.bitSecurities.io

Pracuje nad tym, aby bitSecurities wypełniło oczekiwania co do tokenizowanych instrumentów finansowych, zgodnie z regulacjami ESMA/SEC w porównaniu do dzisiejszych wielu tokenów papierów wartościowych opartych na projektach ICO / ITO. Jego celem jest również to, żeby bitSecurities były równie popularne w przyszłości, jak Bitcoin.

XI 2013 – XII 2017: Współzałożyciel / dyrektor zarządzający // Grupa BitMarket / capitalDIGI, firma międzynarodowa

Był współzałożycielem i głównym menedżerem w długim okresie działalności tej grupy – www.capitaldigi.info

Nawiąż

Kontakt